Home » Archive

Articole in categoria Sanatate - Sport

Sanatate - Sport »

[11 Nov 2010 | 12 Comments | ]

Rapid si Steaua se intalesc joi, de la ora 20:45, pe stadionul Giulesti, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal.
Ambele formaţii joacă doar pentru orgoliu în această seară. Meciul-vedetă din sferturile Cupei României nu a stârnit insa nici o miză printre patronii de la Rapid şi Steaua. Giuleştenii au doar primă pentru câştigarea Cupei, de 10.000 de euro, în timp ce Steaua  nu şi-a fixat încă suma cu care îi va remunera pe fotbalişti.
La numai trei zile dupa duelul din etapa a 14-a a Ligi I, incheiat 0-0, …

[27 Jun 2010 | No Comment | ]
Stejar Strong – o bere tare pentru “bărbaţi de esenţă tare”

URSUS Breweries readuce pe piaţă berea Stejar Strong, în varianta cu 7% conţinut de alcool, şi lansează Stejar Rugby Club în parteneriat cu Federaţia Română de Rugby.
La finalul IRB Nations Cup, competiţia care i-a adus în acelaşi loc pe jucătorii echipelor naţionale de rugby Italia A, Scoţia A, Namibia, Argentina Jaguars, Georgia şi România, precum şi pe suporterii români ai acestui sport, Stejar, partenerul de lungă durată al Naţionalei de Rugby a României, a organizat o petrecere pentru bărbaţii de esenţă tare din România, unde aceştia au băut Stejar Strong, …

CM 2010: Argentina – Mexic 3-1, în optimile de finală

Argentina a învins Mexicul cu scorul de 3-1 (2-0), duminică seara, la Johannesburg, pe stadionul ”Soccer City”, în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Africa de Sud.
Echipa lui Maradona s-a impus meritat prin golurile marcate Carlos Tevez (26, 52) şi Gonzalo Higuain (33) şi va juca în sferturile de finală cu Germania. Golul mexicanilor, care au acuzat pe bună dreptate un ofsaid uriaş la primul gol argentinian, a fost reuşit de Javier Hernandez (71).

CM 2010: Capello nu se gândeşte la demisie

Selecţionerul naţionalei de fotbal a Angliei, italianul Fabio Capello, în funcţie din ianuarie 2008, a declarat că nu se gândeşte să demisioneze după înfrângerea suferită de echipa sa contra Germaniei (1-4), în optimile de finală ale Cupei Mondiale, informează AFP.
‘Vă gândiţi să demisionaţi?’, a întrebat un ziarist la coferinţa de presă de după meci. ‘Nu, în niciun caz’, a răspuns Capello.

CM 2010: Gol al lui Lampard anulat pe nedrept, în meciul Germania – Anglia

Un gol valabil i-a fost anulat englezului Frank Lampard, şutul acestuia lovind transversala şi mingea trecând clar linia porţii, potrivit reluărilor televiziunii, în meciul Germania – Anglia din optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal, disputat duminică la Bloemfontein, informează AFP.